Wybierając animacje dla dzieci z Teatrem Katarynka mają Państwo gwarancję udanej zabawy!

Animacje dla dzieci to idealny sposób na przedłużenie bajkowego spotkania z naszymi aktorami! Po spektaklu płynnie przejdziemy do zabaw poprowadzonych przez postacie z naszych bajek. Koncert w wykonaniu Księżniczki Rosy? Nauka układu choreograficznego poprowadzona przez Poetę i Królową Fruncję? A może kosmiczne warsztaty aktorskie z Tirti Tistem? Proszę bardzo!

W animacjach dla dzieci stawiamy przede wszystkim na różnorodność.

Bez względu na to, czy trwają 45 minut czy 5 godzin, chcemy jak najbardziej urozmaicić nasz program i sprawić, że nikt nie będzie się nudził. Interaktywne zabawy z naszymi aktorami rozwijają kreatywność, uczą pracy w grupie, pobudzają wyobraźnię i wyzwalają mnóstwo energii. Do animacji włączamy też rodziców, dziadków, nauczycieli. Spotkanie z Teatrem Katarynka to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu i wzmacnianie więzi.

Bajkowe i teatralne imprezy familijne pod Namiotem Widowiskowym

Do programu wplatamy występy wokalne naszych artystów, zabawy ruchowe, elementy warsztatów aktorskich, zabawy z chustą animacyjną, tory przeszkód, pokaz wielkich baniek mydlanych, naukę układów choreograficznych, strefy warsztatowe, konkursy z nagrodami. Wszystko to zostanie dostosowane do miejsca (impreza plenerowa, event firmowy w biurze, urodziny w domu, wydarzenie w centrum kultury czy przedszkolu) oraz tematu przewodniego spotkania (piknik ekologiczny, spotkanie mikołajkowe, bal karnawałowy i inne). Każdy scenariusz animacji zostanie dokładnie przez nas przygotowany i skonsultowany z organizatorem wydarzenia.

Posiadamy rozbudowane zaplecze, dzięki któremu w naszych animacjach dla dzieci każdy znajdzie coś dla siebie! Od maszyn z popcornem, watą cukrową i wytwornicy piany, przez stanowiska do malowania buziek, modelowania baloników i strefę plastyczną, po żywe maskotki, strefę sportową i kąciki dla maluszków i ich rodziców. Zorganizujemy warsztaty bio art, animacje ekologiczne, czy koncerty połączone z pokazem świateł. Zrealizujemy każdy, najbardziej szalony pomysł!

Nasze animacje dla dzieci nie tylko cieszą i bawią ale także rozwijają i wzbogacają.

Strefa zabaw

Stop klatka, zabawa w smakosza, niewidzialny instrument, rzucanie do celu, niewidzialna miotła – to tylko wybrane zabawy, które czekają w specjalnej strefie aktywności i zabaw przygotowanej dla najmłodszych.

Tory przeszkód

Tworzymy tory przeszkód, które dają możliwość m.in czołgania, przeskakiwania czy omijania. Rozwijają wyobraźnię, ćwiczą umiejętność skupienia uwagi podczas zabawowych czynności ruchowych. Kształtują zwinność oraz szybkość. Zwiększają wiarę we własne możliwości.

Nauka układów choreograficznych 

Jest to wspaniała forma aktywności. Poprawia kondycję oraz pamięć ruchową.
Aktorzy uczą najmłodszych wybranych układów tanecznych.
Jak każda aktywność fizyczna – również i ta pozytywnie wpływa na zdrowie ogólne.

Zabawy z liną

Podczas przeciągania liny dzieci dzielą się na dwie drużyny, które stają po przeciwnych stronach.
Na znak prowadzącego próbują przeciągnąć drużynę przeciwnika na swoją stronę.
Również dorośli przyłączają się do zabawy i chętnie wspierają swoje pociechy. Mamy również przygotowane inne zabawy z liną, które świetnie integrują i uczą pracy zespołowej.

Koncerty i wspólne śpiewanie

Specjalna strefa, w której nasi aktorzy śpiewają wybrane piosenki idealnie pasujące do wybranego wydarzenia.
Mamy przygotowane utwory w języku polskim i angielskim.
Do śpiewu zapraszane są również dzieci i dorośli. Wszystkie piosenki śpiewamy na żywo nie uznajemy playbacku!
Występy wokalne często łączymy z pokazem baniek – tworząc przy tym prawdziwą, magiczną i bajkową atmosferę.

Zabawy z chustą animacyjną

Zabawy z chustą są bardzo atrakcyjne ponieważ pozwalają ćwiczyć różne umiejętności m.in. rozwijają wrażenia wzrokowe, dotykowe, słuchowe i ruchome. Po za tym ułatwia wzajemne poznanie i integrację grupy, dzieci ćwiczą refleks i spostrzegawczość.
Mamy przygotowanych około 30 zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Nasza chusta liczy aż 5 m średnicy, idealna na zabawy plenerowe.
Zabawy są dynamiczne i statyczne – dzieci czerpią radość płynącą z ruchu i przebywania w grupie.

Galeria