O nas


Teatr Katarynka to muzyczny teatr objazdowy, autorskie spektakle, zawodowi aktorzy i spełnianie marzeń.

Naszą misją jest budzenie w dzieciach miłości do sztuki, uwrażliwianie na teatr i muzykę, przekazywanie treści edukacyjnych.

Autorskie musicale rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Pokazujemy w nich najważniejsze życiowe wartości takie jak: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, sprawiedliwość, czy nadzieja. W zabawny sposób wplatamy wątki edukacyjne. Każda bajka jest interaktywna, dzieci razem z nami śpiewają, tańczą, śmieją się i przeżywają opowiadane historie.

Z nami bajki stają się rzeczywistością.

Tworzymy nasz teatr z pasją i zaangażowaniem, stawiamy na jakość, bo wiemy, że dzieci to bardzo wymagająca publiczność. Zabieramy widzów w podróż do magicznej krainy, którą zapamiętają na długo. Po spektaklach dzieci spotykają się z aktorami, otrzymują kolorowanki i naklejki z postaciami z bajek, aby utrwalić przekazane morały i podzielić się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Historia „Teatru Katarynka


W maju 2013 roku pojawiła się myśl o stworzeniu teatru dla dzieci, a wraz z nią nazwa. Katarynka – magiczne pudło, z którego po zakręceniu korbą wylatują dźwięki tworzące bajki. Nazwa doskonale skomponowała się z konwencją i wizją teatru. Połączenie ruchu, dźwięku, i niesamowitej energii zainspirowało mnie do stworzenia pierwszej bajki kabaretowo musicalowej pt. ”Muzyczne Zoo”.

Marzenia są jak paliwo rakietowe, dlatego szybko udało mi się znaleźć wspaniałych ludzi do współpracy, aktorzy, kompozytorzy, scenograf. Zaczęliśmy próby i dwa miesiące później 17 lipca 2013 o godzinie 9:45 w Zalesiu Dolnym zagraliśmy pierwszą autorską bajkę, która okazała się sukcesem.

Zarejestrowaliśmy Teatr 15 września 2013 roku.

Tak zaczęła się wielka baśniowa przygoda, która trwa do dziś.

W trakcie tworzenie pierwszej bajki postanowiłem zbudować model katarynki,
a wewnątrz umieściłem zdjęcia, nagrania wideo, listy z czasów powstania myśli o „Katarynce”. Otworzymy ją w 25 rocznicę powstania Teatru, zadziała jak wehikuł czasu 🙂

CSR

Bliskie są nam idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasze spektakle i eventy są autorskie, interaktywne i przede wszystkim edukacyjne. Do każdej naszej bajki i wydarzenia w sposób zabawny wplatamy wątki edukacyjne. Pokazujemy najważniejsze życiowe wartości takie jak: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, sprawiedliwość czy nadzieja.
Wspieramy osoby w potrzebie i instytucje świadczące pomoc – działamy zarówno lokalnie (na terenie Trójmiasta i Warszawy), jak i na terenie całej Polski. Swoimi występami wsparliśmy m.in.:
– organizację pikniku rodzinnego “Odczarowane Hospicjum”
Bardzo ważna jest dla nas również dbałość o stan środowiska naturalnego, których uczyć powinniśmy się od najmłodszych lat. Temat ochrony przyrody poruszamy w naszych przedstawieniach „Polarna Przygoda”, „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” oraz „W Miejskiej Dżungli”. Spektakle uczą, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, a bardzo rozległa dziedzina nauki. Dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii i strojów oraz porywającej muzyki i scenariusza dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczą się ekologicznych dobrych praktyk.

Organizacja


Całe zaplecze potrzebne do przeprowadzenia danego wydarzenia przywozimy ze sobą. Potrzebujemy jedynie gniazdka z prądem i 4.0 m przestrzeni aby rozstawić kurtynę.

Czym dysponujemy?

-wysokiej klasy sprzętem nagłośnieniowym, pozwalającym zabezpieczyć imprezy do 300 osób
-mikrofony bezprzewodowe i mikroporty
-odtwarzacze muzyki
-efekty specjalne (atestowaną wytwornice dymu, kolorowe światła dyskotekowe, oświetlacze, wytwornice baniek, konfetti itp.)
-ciekawe rekwizyty
-piękną scenografię z danej bajki