Teatr Katarynka to muzyczny teatr objazdowy dla dzieci, autorskie spektakle, zawodowi aktorzy i spełnianie marzeń.

Naszą misją jest rozpalanie dziecięcej wyobraźni oraz inspirowanie do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Wskazujemy jak przez odważną postawę być odpowiedzialnym i inteligentnym przedstawicielem młodego pokolenia.

Poszerzamy horyzonty, uczymy jak nawiązywać nowe relacje i przyjaźnie oraz wskazujemy jak wspólnie osiągać cele. Pokazujemy, jak ważną dziedziną życia jest sztuka – już od najmłodszych lat rozwoju każdego człowieka.

Autorskie musicale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kształtują pozytywne zachowania społeczne oraz promują życiowe wartości takie jak: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, indywidualność, sprawiedliwość i nadzieja, a także przekazują różnorodne zagadnienia edukacyjne.

Każda bajka jest interaktywna, dzieci razem z nami śpiewają, tańczą, śmieją się i przeżywają opowiadane historie. Z nami bajki stają się rzeczywistością.

Tworzymy nasz teatr z pasją i zaangażowaniem, stawiamy na jakość, bo wiemy, że dzieci to bardzo wymagająca publiczność, a przysłowiowo „Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci”, dlatego też wiemy jak wielki zaszczyt i odpowiedzialność spada na nas.

Zabieramy widzów w podróż do magicznej krainy, którą zapamiętają na długo. Po spektaklach dzieci spotykają się z aktorami, otrzymują kolorowanki i naklejki z postaciami z bajek, aby utrwalić przekazane morały i podzielić się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Historia „Teatru Katarynka


Założycielem Teatru Katarynka jest Jakub Czachor. W maju 2013 roku pojawiła się myśl o stworzeniu teatru dla dzieci, a wraz z nią nazwa.

Katarynka – magiczne pudło, z którego po zakręceniu korbą wylatują dźwięki tworzące bajki. Nazwa doskonale skomponowała się z konwencją i wizją teatru. Połączenie ruchu, dźwięku, i niesamowitej energii zainspirowało mnie do stworzenia pierwszej bajki kabaretowo musicalowej pt. ”Muzyczne Zoo”.

Marzenia są jak paliwo rakietowe, dlatego szybko udało mi się znaleźć wspaniałych ludzi do współpracy, aktorzy, kompozytorzy, scenograf. Zaczęliśmy próby i dwa miesiące później 17 lipca 2013 o godzinie 9:45 w Zalesiu Dolnym zagraliśmy pierwszą autorską bajkę, która okazała się sukcesem.

Zarejestrowaliśmy Teatr 15 września 2013 roku. Tak zaczęła się wielka baśniowa przygoda, która trwa do dziś.

W trakcie tworzenie pierwszej bajki postanowiłem zbudować model katarynki,
a wewnątrz umieściłem zdjęcia, nagrania wideo, listy z czasów powstania myśli o „Katarynce”.

Otworzymy ją w 25 rocznicę powstania Teatru, zadziała jak wehikuł czasu 🙂

CSR


Bliskie są nam idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasze spektakle i eventy są autorskie, interaktywne i przede wszystkim edukacyjne. Do każdej naszej bajki i wydarzenia w sposób zabawny wplatamy wątki edukacyjne. Pokazujemy najważniejsze życiowe wartości takie jak: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, sprawiedliwość czy nadzieja.

Wspieramy osoby w potrzebie i instytucje świadczące pomoc – działamy zarówno lokalnie (na terenie Warszawy i okolic), jak i na terenie całej Polski.

Swoimi występami wsparliśmy m.in.:

– kilkukrotnie organizację pikniku rodzinnego “Odczarowane Hospicjum”;
– Fundacje “Zdążyć z Pomocą”;
– braliśmy udział w Orszaku Przyjaciół św. Franciszka, którego celem była zbiórka pieniędzy na rzecz Schroniska w Józefowie;
– wspieramy akcję “Nie Kupuj – Adoptuj!”, której celem jest propagowanie adopcji zwierząt ze schronisk. Sami adoptowaliśmy Bramkę i Watsona z Ciapkowa w Gdyni, a za naszym przykładem poszli nasi przyjaciele i tak rodzina ‘adopsiaków’ się stale powiększa :);
– braliśmy udział w wydarzeniu “Na Ratunek Małego Serduszka”, podczas którego wsparliśmy naszym występem zbiórkę dla Filipka;
– PoMOC ma MOC, czyli akcja społeczna, w której wsparliśmy walkę Sebastiana z rakiem. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na spektakl został właśnie przeznaczony na ten cel!

Bardzo ważna jest dla nas również dbałość o stan środowiska naturalnego, których uczyć powinniśmy się od najmłodszych lat. Temat ochrony przyrody poruszamy w naszych przedstawieniach „Polarna Przygoda”, „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” oraz „W Miejskiej Dżungli”. Spektakle uczą, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, a bardzo rozległa dziedzina nauki. Dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii i strojów oraz porywającej muzyki i scenariusza dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczą się ekologicznych dobrych praktyk.

Współpraca z nami


Gramy spektakle lub organizujemy imprezy w bardzo różnorodnych miejscach. Jesteśmy gotowi do samodzielnego i kompleksowego przeprowadzenia każdej imprezy.

Współpracujemy m.in. z:
– instytucjami i ośrodkami kultury;
– firmami prywatnymi;
– fundacjami i stowarzyszeniami;
– urzędami miast i gmin;
– przedszkolami, żłobkami i szkołami;

Zaplecze potrzebne do przeprowadzenia danego wydarzenia przywozimy ze sobą wraz z obsługą.
Jedynym warunkiem potrzebnym abyśmy mogli wystąpić jest przestrzeń i dostęp do energii elektrycznej.

Minimalna przestrzeń do rozstawienia naszej najmniejszej scenografii to tylko 4m szerokości na 3m głębokości.
Dysponujemy również dużymi kurtynami, które mają 6m szerokości i więcej.

Czym dysponujemy


Nasz objazdowy teatr dla dzieci dysponuje dużym zapleczem technicznym m.in.:

Namiot Teatralny o powierzchni prawie 300 m2, który pomieści nawet 350 osób;
– mniejsze namioty eventowe;
– podesty sceniczne;
– profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy wraz z obsługą dźwiękowca;
– nowoczesne oświetlenie sceniczne zapewniające efekty świetlne podczas spektaklu wraz z konsolą do sterowania oraz obsługą oświetleniowca;
– piękne scenografie z danej bajki;
– sprzęt do efektów specjalnych – lubimy nowoczesne rozwiązania!;
– mikrofony bezprzewodowe i mikroporty;
– odtwarzacze muzyki;
– ciekawe rekwizyty;
– stanowiska artystyczne i warsztatowe;
– gry XXL;
– maszyna do waty cukrowej;
– maszyna do popcornu;
…a także inne atrakcje przyciągające uwagę widzów – zapoznaj się z naszą stroną!