Spektakle dla dzieci – rozwijają, uczą i bawią

Nasze spektakle świetnie sprawdzą się podczas wydarzeń plenerowych, eventów mikołajkowych, spotkań firmowych czy pikników rodzinnych. Kierowane są do rodzin, a naszym celem jest pobudzanie wyobraźni zarówno dzieci, jak i rodziców czy dziadków.

Na koniec wydarzeń rozdajemy kolorowanki lub zadania do rozwiązania w domu, dzięki czemu widzowie mogą utrwalić sobie morały, które przekazane zostały podczas przedstawień.

Autorskie

Wszystkie nasze spektakle są w pełni autorskie ( scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki.
Po spektaklach rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjne

Do każdej naszej bajki w sposób zabawny wplatamy wątki edukacyjne. Pokazujemy najważniejsze życiowe wartości takie jak: miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, sprawiedliwość czy nadzieja.

Interaktywne

Dzieci razem z nami śpiewają, tańczą i świetnie się bawią. Wspólnie uczymy się piosenek i układów tanecznych. Aktorzy angażują dzieci podczas naszych spektakli.

Spektakle dla dzieci 

W repertuarze mamy spektakle o zróżnicowanej tematyce jednak przekaz jest jeden – uczyć przez zabawę! Gwarantujemy Państwu profesjonalizm i doskonale spędzony czas dla całej rodziny!

Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing – spektakl ekologiczny

Muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska.

Bohaterowie: Babuszka Mądruszka, Kroplewna, Prezydent Smołas, Frania Recykling, Smog.

Tirti Tist w Przestrzeni – spektakl o kosmosie

Takiego kosmosu jeszcze nie było! Wciągająca muzyczna historia o przygodach świecącego ufoludka Tirti Tista, który przemierza nieskończoną przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowego domu. Razem z siostrami Wandą i Zośką, które były świadkami rozbicia się statku kosmicznego na Ziemi, weźmiemy udział w lekcji, podczas której Tirti Tist wytłumaczy między innymi dlaczego Księżyc świeci.

Bohaterowie: Dwa świecące motyle, Tirti Tist, Wanda, Zośka, Astronautka, Marsosmok.

Księżniczka Rosa i Klimek

Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.

Bohaterowie: Księżniczka Rosa, Klimek, Wąż Tabular, Czarodziej Zoltan, Babcia Lunia.

Morskie Opowieści

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Bohaterowie: Kapitan, Majtek, Meteorolog Krabs, Ratownik Wopr, Papuga kapitana.

W Miejskiej Dżungli

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. Podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka, Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulice. Na przykładzie nierozważnej Łucji i zabawnego kierowcy – Gienia, zobaczymy do czego może dojść na ulicy przez nieuwagę. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie.

Bohaterowie: Policjant, Łucja, Odrzutowy Gienio, Śmieciojadek, Wioletta, Strażak.

Muzyczne Zoo

Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.

Bohaterowie: Słonik Trąbonik, Małpka Ela, Krokodylek, Strażniczka Zoo, Myszki, Biznesmen.

Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja

Musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Kto wie czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj. Nie zabraknie wątków edukacyjnych. Zima bywa niebezpieczna i zabawy na lodzie mogą się rożnie skończyć. Lód bywa kruchy.

Bohaterowie: Bałwanek Tiko, Królowa Fruncja, Pan Cukierek, Pingwinek, Poeta, Sówka.

Polarna Przygoda

Komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzą polarnego potwora, który okazuje się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawi się pomocny polarnik, który pomoże mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszamy również tematykę dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.

Bohaterowie: Pingwiny Lola i Bolo, Polarnik, Potworek.

Warsztaty aktorskie lub animacje dla dzieci

Jeśli są Państwo zainteresowani to po spektaklu mogą odbyć się warsztaty aktorskie lub animacje (możemy również połączyć te aktywności).
Jest to idealny sposób na przedłużenie bajkowego spotkania z naszymi aktorami!
Zajęcia z nami nie tylko rozwijają umiejętności aktorskie. Dzięki nim dzieci stają się bardziej otwarte, śmiałe, kreatywne i pełne pomysłów.

Warsztaty aktorskie

Dzieci poznają pracę aktora dobrze się przy tym bawiąc. Uczymy improwizacji, świadomości własnego ciała, nie zabraknie też wspólnej nauki układu tanecznego i śpiewu. Dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, uczą się pracy w grupie, łatwiej wyrażają swoje uczucia.

Animacje dla dzieci

Interaktywne zabawy prowadzone przez aktorów, do których angażujemy i dzieci i dorosłych.
Nasze zabawy nie tylko cieszą i bawią ale także rozwijają i wzbogacają.

Bajki stają się rzeczywistością – spektakle dla dzieci, spektakle familijne

Dzięki naszym spektaklom zabieramy widzów w podróż do magicznej krainy, którą zapamiętają na długo!

Wszystkie nasze przedstawienia są autorskie, edukacyjne i interaktywne. Grają zawodowi aktorzy, których na co dzień można zobaczyć na dużych scenach. Wszystko to sprawia, że spektakle familijne z Teatrem Katarynka wiążą się z wyjątkowymi i niezapomnianymi przeżyciami. Nasze baśniowe musicale pokazują najważniejsze życiowe wartości takie jak: miłość, przyjaźń czy nadzieja.

Podczas naszych spektakli dla dzieci w fabułę wplatane są sceny, podczas których zapraszamy młodych widzów na scenę i do interakcji z aktorami, są to m.in. eksperymenty (z wodą), interaktywne lekcje (o bezpieczeństwie nad wodą lub o tym, jak zbudowany jest Wszechświat) oraz aktywności fizyczne takie jak przeciąganie liny. W trakcie spektakli, dzieci będą mogły przenieść się na Marsa, pokład statku, do mroźnej Krainy Królowej Fruncji czy baśniowej krainy pozbawionej kolorów.
W fabułę wszystkich sztuk wplatamy zaskakujące i zabawne sytuacje, a wspaniała oprawa muzyczna, choreograficzna i wizualna sprawiają, że bajki stają się rzeczywistością.