O bajce

Musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Kto wie czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj.Nie zabraknie wątków edukacyjnych. Zima bywa niebezpieczna i zabawy na lodzie mogą się rożnie skończyć. Lód bywa kruchy. Doskonała oprawa muzyczna. Mnóstwo śpiewu i ruchu scenicznego przyciągną uwagę odbiorcy, który przy okazji zabawy wyciągnie wiele pouczających wniosków i bajkowych morałów.

Autorski

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjny

Dzieci dowiadują się, że lód bywa kruchy, poznają wartość miłości, która potrafi stopić najbardziej zamarznięte serca. Zapoznajemy też widzów z rolą poezji, uczymy czym jest radość i jak panować nad złym humorem. Pokazujemy, że przyjaciele pomagają w potrzebie i jak ważne jest ciepło rodzinnego domu.

Interaktywny

Spektakl jest interaktywny. Dzieci razem z aktorami śpiewają i uczą się układów choreograficznych. Taniec pingwinka, bal z królową Fruncją, wspólna pomoc pingwnikowi w dotarciu do domu.

Bohaterowie

Bałwanek Tiko, Królowa Fruncja, Pan Cukierek, Pingwinek, Poeta, Sówka.

Muzyka

Zapraszamy do odsłuchania wybranych piosenek w wersji instrumentalnej ze spektaklu pt. “Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Autorami muzyki są Jakub Czachor, Paweł Penksa i Dawid Ludkiewicz, pianista, akompaniator, teoretyk muzyki i pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

  1. 01. Hymn 2:05
  2. 02. Mama Pingwinka 0:48
  3. 03. Płatki Śniegu Zbieram 2:45
  4. 04. Królowa Fruncja 0:41
  5. 05. Piosenka Poety 1:43

Scenografia

Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech. Obraz został namalowany, a następnie przeniesiony na druk wielkoformatowy.

Galeria zdjęć