Spektakl ekologiczny 

Muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie.

Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostaną cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci będą mogły zostać naukowcami i przeprowadzić serię eksperymentów z wykorzystaniem wody. Po co nam wiedza? Czym skutkuje jej brak i czy w ogóle warto się uczyć? Po tym spektaklu ekologicznym widzowie na pewno nie będą mieli wątpliwości i nabiorą nowego zapału do jej zdobywania. Bohaterowie wspólnie z widzami doprowadzą krainę do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Ukazanie metamorfozy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań.

Dzięki komediowej fabule będzie to niezapomniana lekcja zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów, a naszą planetą będą mogły się cieszyć nie tylko nasze dzieci, ale i przyszłe pokolenia. To od nas zależy co zostawimy w spadku naszym dzieciom, a one swoim.

Relacja z premiery 

Trailer

Autorski

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjny

Spektakl zawiera wątki edukacyjne. Dzieci poznają cztery żywioły i biorą udział w eksperymentach naukowych. Dowiadują się czym jest ekologia oraz ochrona środowiska. W spektaklu uczymy dbałości o środowisko oraz pokazujemy dlaczego warto się uczyć i rozwijać.

Interaktywny

Spektakl jest interaktywny. Dzieci razem z aktorami śpiewają i tańczą. Podczas spektaklu są zapraszane na scenę. Wspólnie z bohaterami doprowadzą miasto do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Na scenie odbywały się będą również doświadczenia naukowe.

Bohaterowie

Babuszka Mądruszka, Kroplewna, Prezydent Smołas, Frania Recykling, Smog.
W spektaklu występuje 3 aktorów.

Czas trwania

Spektakl trwa 60 minut.

Muzyka

Muzykę do spektaklu tworzy Szymon Sutor – kompozytor, aranżer, dyrygent oraz pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku specjalności „Kompozycja i aranżacja jazzowa” oraz „Dyrygentura chóralna”.
Laureat wielu konkursów. Współpracuje między innymi ze znaną piosenkarką Sarsą oraz z wybitnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej. Zaliczony do grona najlepszych dyplomantów rocznika 2016/2017 Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Jego kompozycja na septet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową została wykonana przez orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Kostiumy

Klaudia Ostrowska – charakteryzator, kulturoznawca, kostiumograf, zakochana we wzornictwie etnicznym i warkoczach;) Współzałożycielka marki Spider And Wolf, współpracowała z Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rampa, autorka kostiumów do spektakli i koncertów Warsztatowej Akademii Musicalowej oraz Krainy Kinder Niespodzianki.

Scenografia

Przy scenografii pracowała Renata Brzezowska – malarka specjalizująca się w malarstwie pastelowym, olejnym, akwarelowym i szkicach o realistycznej, różnorodnej tematyce. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Galeria zdjęć