O bajce

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Autorski

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjny

Uczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzamy tajniki żeglarstwa. Meteorolog Krabs pokazuje jak przepowiadać pogodę z chmur. Widzowie poznają pracę ratownika WOPR.

Interaktywny

Dzieci wspólnie z aktorami śpiewają szanty, przeciągają linę, tańczą. Prowadzimy interaktywną lekcję z ratownikiem WOPR.

Bohaterowie

Kapitan, Majtek, Meteorolog Krabs, Ratownik Wopr, Papuga kapitana.

Muzyka

Zapraszamy do odsłuchania wybranych piosenek w wersji instrumentalnej ze spektaklu pt. “Morskie Opowieści”. Autorami muzyki są Jakub Czachor i Paweł Penksa, muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam.

  1. 01. Hymn 2:05
  2. 02. Złodziejaszkom sie nie damy 1:35
  3. 03. Piosenka Szantowa 2:45
  4. 04. Motyw 0:22
  5. 05. Piosenka Finałowa 3:57

Scenografia

Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech. Obraz został namalowany, a następnie przeniesiony na druk wielkoformatowy.

Teledysk

Obejrzyj, posłuchaj piosenkę Majtka ze spektaklu pt. Morskie Opowieści w wykonaniu aktorów Teatru Katarynka.

Galeria zdjęć