O bajce

Komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzą polarnego potwora, który okazuje się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawi się pomocny polarnik, który pomoże mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszamy również tematykę dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.

Autorski

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjny

Przekazujemy wiedzę o ochronie środowiska, uczymy dlaczego warto dbać o planetę. Postać Polarnika w przystępny sposób uczy skąd bierze się ropa i do czego jej potrzebujemy.

Interaktywny

Spektakl jest interaktywny. Dzieci poznają czym jest rock n roll i uczą się tańca razem z pingwinami, pomagają uratować jednego z bohaterów.

Bohaterowie

Pingwiny Lola i Bolo, Polarnik, Potworek.

Muzyka

Zapraszamy do odsłuchania wybranych piosenek w wersji instrumentalnej ze spektaklu pt. “Polarna Przygoda”. Autorami muzyki są Jakub Czachor i Paweł Penksa, muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam.

  1. 01. Hymn 2:05
  2. 02. Pingiwni Twist! 4:00
  3. 03. Przekichane! 1:08
  4. 04. Piosenka Loli 1:58

Scenografia – Renata Brzezowska

Malarka specjalizująca się w malarstwie pastelowym, olejnym, akwarelowym i szkicach o realistycznej, różnorodnej tematyce. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Obraz został namalowany, a następnie przeniesiony na druk wielkoformatowy.

Galeria zdjęć