Tirti Tist w Przestrzeni – spektakl o kosmosie

Takiego kosmosu jeszcze nie było! Wciągająca muzyczna historia o przygodach świecącego ufoludka Tirti Tista, który przemierza nieskończoną przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowego domu. Razem z siostrami Wandą i Zośką, które były świadkami rozbicia się statku kosmicznego na Ziemi, weźmiemy udział w lekcji, podczas której Tirti Tist wytłumaczy między innymi dlaczego Księżyc świeci.

Widzowie będą mieli okazję zostać planetami i poznać działanie Układu Słonecznego. Porywająca oprawa muzyczna, śpiew, taniec, oryginalnie zaprojektowane kostiumy, w tym świecący kostium Tirti Tista sprawią, że dzieci z ogromnym entuzjazmem zaangażują się w kosmiczną przygodę. Czy wiecie czym jest czwarty wymiar i gdzie go szukać? W bezkresnej przestrzeni, a może w naszych sercach? Może to dobro, wiara, przyjaźń i to, że współpracując i jednocząc się możemy pokonać nawet największe przeciwności? Spektakl jest w trzech odsłonach, dzięki czemu odwiedzimy nie tylko Ziemię z przyszłości, ale i Marsa, na którym Astronautka wraz z Marsosmokiem prowadzą akcję ożywiania środowiska Czerwonej Planety.

Na koniec znajdziemy się w przestrzeni kosmicznej, gdzie będziemy podziwiać planetę Tirti Tista, odbudowaną dzięki pomocy przyjaciół poznanych na dwóch planetach z naszego Układu Słonecznego. Czym jest Kosmos? Dla każdego czymś odmiennym, ale na pewno nieskończoną tajemnicą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Tirti Tist w Przestrzeni to nie tylko spektakl teatralny ale również niezwykły pokaz efektów świetlnych i laserów.
Czegoś takiego jeszcze nie było! Zapraszamy na wspólną kosmiczną podróż!

Autorski

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjny

Czym jest kosmos? Jak wyobrazić sobie czwarty wymiar?
Dlaczego księżyc świeci? Na te i inne pytania odpowiemy w musicalowym, bajkowym klimacie.
Dodatkowo dzieci poznają budowę i planety Układu Słonecznego.

Interaktywny

Dzieci wspólnie z aktorami tańczą i śpiewają. Mają okazję stać się planetami. Dużo radości z pewnością sprawi broń marsjańska oraz efekty laserowe i świetlne.

Trailer

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z godzinnej podróży po Wszechświecie.

Teatr KatarynkaTirti Tist w Przestrzeni, “Pędzą jak szalone”.

Bohaterowie

Dwa świecące motyle, Tirti Tist, Wanda, Zośka, Astronautka, Marsosmok.
W spektaklu występuje 5 aktorów.

Czas trwania

Spektakl trwa 60 minut.

Muzyka

Zapraszamy od posłuchania wybranych piosenek ze spektaklu.

  1. Intro chór 1:12
  2. Pzestrzeń Kosmiczna Niefizyczna 2:47
  3. Marsosmok mówią mi 2:54
  4. Tirtistowi dziękujemy 2:40

Współpraca przy spektaklu

Nad spektaklem pracował sztab ludzi, m.in.:

Jakub Czachor / reżyser

Założyciel Teatru Katarynka, reżyser, autor scenariuszy oraz aktor.

Szymon Sutor / aranżacje

Kompozytor, aranżer, dyrygent oraz pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku specjalności „Kompozycja i aranżacja jazzowa” oraz „Dyrygentura chóralna”.
Laureat wielu konkursów. Współpracuje między innymi ze znaną piosenkarką Sarsą oraz z wybitnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej. Zaliczony do grona najlepszych dyplomantów rocznika 2016/2017 Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Jego kompozycja na septet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową została wykonana przez orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Justyna Cichomska / choreografia

Aktorka, choreografka i wokalistka.
Z wyróżnieniem ukończyła wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność musical). Od kilku lat związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie (,,Mamma Mia!”, ,,Pięć Ostatnich Lat”, ,,Aladyn JR”), gdzie obecnie występuje w musicalu ,,Piloci”. Grała w musicalu ,,Zorro” w Teatrze Komedia w Warszawie oraz w musicalu ,,Fame” wystawianym we współpracy z Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, gdzie wcielała się w postać Iris Kelly. Brała udział w licznych produkcjach telewizyjnych, wydarzeniach teatralnych, a także koncertach. Od lat zajmuję się profesjonalnie również tańcem (jazz, taniec współczesny, hip hop, taniec klasyczny, step). Ciągle poszerza swój warsztat szkoląc się na licznych warsztatach wokalnych oraz tanecznych.

Renata Brzezowska / scenografia

Malarka specjalizująca się w malarstwie pastelowym, olejnym, akwarelowym i szkicach o realistycznej, różnorodnej tematyce. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Michał Piskunowicz / programowanie oświetlenia

Podczas spektaklu używamy wiele efektów specjalnych m.in.: lasery, głowice ruchome, wytwornice dymu, wyrzutnie confetti. Wszystko to sprawia, że przenosimy widzów w magiczną i bajkową podróż po Wszechświecie.

Galeria zdjęć

Opinie o spektaklu

Kilkanaście zebranych opinii o spektaklu.