O bajce

Takiego kosmosu jeszcze nie było! Wciągająca muzyczna historia o przygodach świecącego ufoludka Tirti Tista, który przemierza nieskończoną przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowego domu. Razem z siostrami Wandą i Zośką, które były świadkami rozbicia się statku kosmicznego na Ziemi, weźmiemy udział w lekcji, podczas której Tirti Tist wytłumaczy między innymi dlaczego Księżyc świeci.

Widzowie będą mieli okazję zostać planetami i poznać działanie Układu Słonecznego. Porywająca oprawa muzyczna, śpiew, taniec, oryginalnie zaprojektowane kostiumy, w tym świecący kostium Tirti Tista sprawią, że dzieci z ogromnym entuzjazmem zaangażują się w kosmiczną przygodę. Czy wiecie czym jest czwarty wymiar i gdzie go szukać? W bezkresnej przestrzeni, a może w naszych sercach? Może to dobro, wiara, przyjaźń i to, że współpracując i jednocząc się możemy pokonać nawet największe przeciwności? Spektakl jest w trzech odsłonach, dzięki czemu odwiedzimy nie tylko Ziemię z przyszłości, ale i Marsa, na którym Astronautka wraz z Marsosmokiem prowadzą akcję ożywiania środowiska Czerwonej Planety.

Na koniec znajdziemy się w przestrzeni kosmicznej, gdzie będziemy podziwiać planetę Tirti Tista, odbudowaną dzięki pomocy przyjaciół poznanych na dwóch planetach z naszego Układu Słonecznego. Czym jest Kosmos? Dla każdego czymś odmiennym, ale na pewno nieskończoną tajemnicą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Tirti Tist w Przestrzeni to nie tylko spektakl teatralny ale również niezwykły pokaz efektów świetlnych i laserów.
Czegoś takiego jeszcze nie było! Zapraszamy na wspólną kosmiczną podróż!

Autorski

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki.

Edukacyjny

Czym jest kosmos? Jak wyobrazić sobie czwarty wymiar?
Dlaczego księżyc świeci? Na te i inne pytania odpowiemy w musicalowym, bajkowym klimacie.
Dodatkowo dzieci poznają budowę i planety Układu Słonecznego.

Interaktywny

Dzieci wspólnie z aktorami tańczą i śpiewają. Mają okazję stać się planetami. Dużo radości z pewnością sprawi broń marsjańska oraz efekty laserowe i świetlne.

Bohaterowie

Kataryniarz z Papugą, Tirti Tist, Wanda, Zośka, Astronautka, Marsosmok.

Czas trwania

Spektakl trwa 60 minut.

Muzyka

Autorami muzyki do spektaklu są Jakub Czachor i Szymon Sutor, kompozytor, aranżer, dyrygent oraz pianista.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku specjalności „Kompozycja i aranżacja jazzowa” oraz „Dyrygentura chóralna”.
Współpracuje z wybitnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej oraz rozrywkowej m.in. MaJLo, MOA, Sarsa.

  1. Intro chór 1:12
  2. Pzestrzeń Kosmiczna Niefizyczna 2:47
  3. Marsosmok mówią mi 2:54
  4. Tirtistowi dziękujemy 2:40
Efekty specjalne

Podczas spektaklu używamy wiele efektów specjalnych m.in.: lasery, głowice ruchome, wytwornice dymu, wyrzutnie confetti. Wszystko to sprawia, że przenosimy widzów w magiczną i bajkową podróż po Wszechświecie.

Scenografia

Scenografia podczas spektaklu zmienia się aż 3 razy! Przenosimy widzów na Marsa, Ziemię z przyszłości oraz ocaloną planetę Tirti Tista.

Przy scenografii pracowała Renata Brzezowska, malarka specjalizująca się w malarstwie pastelowym, olejnym, akwarelowym i szkicach o realistycznej, różnorodnej tematyce. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Galeria zdjęć