Niezwykle intensywny i wspaniały sezon plenerowy za nami! Odwiedziliśmy prawie 100 miejsc, przejechaliśmy wielką ilość kilometrów i podziwialiśmy niezliczoną liczbę Waszych uśmiechów 🙂
Było cudownie i chcemy więcej. Jesteśmy nakręceni do działania jak nigdy – kolejny sezon na pewno będzie tego potwierdzeniem.

Rok 2018 jest dla nas rokiem przełomowym i pełnym nowości. Przede wszystkim po raz pierwszy mogliśmy zorganizować szereg wydarzeń w naszym namiocie widowiskowym. Rozpoczęliśmy podczas majówki, a potem regularnie podróżowaliśmy z naszym centrum familijnym przez kolejne województwa. Odwiedziliśmy m.in. Śląsk, Warmię i Mazury, Pomorze i Mazowsze. Wszędzie byliśmy witani z wielkim entuzjazmem, a nasz namiot wzbudzał ogromne zaciekawienie. Organizowaliśmy od krótkich wydarzeń, po całodniowe imprezy – na wszystkich nasi widzowie bawili się świetnie, a aktorzy dawali z siebie 120% 😉

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami ze spektakli, koncertów i zabaw, które pod namiotem odbywały się w tym roku: teatrkatarynka.pl/namiot-widowiskowy/.

Nasz namiot świetnie sprawdza się także w sezonie jesiennym – sezon zakończyliśmy Kolorowym Powitaniem Jesieni w Pułtusku. Pogoda nam dopisała, ale my byliśmy przygotowani również na zimno – specjalne nagrzewnice i gorąca herbata czekały aby ogrzać naszą cudowną publiczność w przypadku nagłego ochłodzenia. Dla naszych gości przygotowaliśmy wspaniałe atrakcje, w tym:
• spektakl Morskie Opowieści
• strefę plastyczną (w strefie znajdują się stoliki, sztalugi, kredki, mazaki, farby, plastelina i inne artykuły plastyczne – kolorowy zawrót głowy!)
• strefę bańkową
• strefę sportową
• koncerty wokalne
• zabawy taneczne
Wszyscy bawili się wspaniale, jesień powitana została z wielkimi uśmiechami na twarzach. Mamy nadzieję, że również wiosnę powitać będziemy mogli w naszym namiocie! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia.

Oczywiście sezon plenerowy to nie tylko namiot. Odwiedziliśmy wiele scen, na których zaprezentowaliśmy nasze spektakle oraz poprowadziliśmy animacje i warsztaty. Kolejny rok z rzędu udowadniamy, że atrakcje familijne w naszym wykonaniu to świetna zabawa, która sprawdzi się podczas różnorodnych wydarzeń. Mieliśmy okazję zaprezentować się podczas dożynek, dni miasta, imprez firmowych, festynów rodzinnych, pikników ekologicznych, wydarzeń z okazji zakończenia roku szkolnego, festiwali sztuki ulicznej czy też innych festiwali tematycznych. Sezon letni to jednak nie tylko sceny plenerowe – stale odwiedzaliśmy przedszkola, domy kultury czy biblioteki (nie możemy doczekać się kolejnej edycji Nocy Bibliotek!). Pragniemy dotrzeć do jak największej i jak najbardziej zróżnicowanej publiczności.
Podczas wszystkich wydarzeń świetnie sprawdził się nasz wiosenno-letni repertuar 🙂 Nasze spektakle uczyły, bawiły i rozbudzały wyobraźnię wszystkich widzów. Kolejny raz bajki stały się rzeczywistością.

Jak wiecie, Teatr Katarynka to nie tylko spektakle. Po naszych przedstawieniach przechodziliśmy do wspaniałych animacji:
• wzbudzaliśmy bańkowe szaleństwo podczas pokazów wielkich baniek mydlanych
• uczyliśmy jak postępować ekologicznie podczas konkursów i zabaw z wykorzystaniem wody
• ośmielaliśmy dzieci podczas warsztatów aktorskich
• promowaliśmy zdrowy tryb życia podczas warsztatów z bio artu
• przenosiliśmy do magicznej krainy podczas występów wokalnych
• trochę męczyliśmy podczas zabaw sportowych 🙂
• uczyliśmy współpracy podczas zabaw z chustą animacyjną….
… i nie tylko 🙂

Scenariusz każdego wydarzenia był przygotowany indywidualnie i dopasowany do specyfiki imprezy. Mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie. My z pewnością mamy mnóstwo niesamowitych wspomnień.
Ten sezon był również czasem naszego rozwoju. Przy każdym wydarzeniu pod namiotem widowiskowym uczyliśmy się czegoś nowego – dzięki wszystkim tym wnioskom każda kolejna impreza mogła być jeszcze lepsza. Nawiązaliśmy współpracę z nowymi osobami i instytucjami oraz wróciliśmy do wielu miejsc, w których mogliście nas zobaczyć w latach poprzednich. Pierwszy raz wystąpiliśmy na zamku, pierwszy raz zorganizowaliśmy warsztaty z bio artu oraz pierwszy raz do animacji włączyliśmy postać Fryderyka Chopina 😉 Działo się wiele. Liczymy, że za rok będzie działo się jeszcze więcej 🙂
Powiększyło się także nasze zaplecze techniczne, od tego sezonu posiadamy m.in.
• maszynę do robienia popcornu
• gry wielkoformatowe
• leżaki, na których dorośli mogą odpocząć, podczas gdy dzieci bawią się w jednej z naszych bajkowych stref
• wspaniałe efekty świetlne, które świetnie sprawdzą zarówno podczas wydarzeń plenerowych, jak i spektakli czy animacji w budynku.

Ale to jeszcze nie koniec! Pragniemy stale się rozwijać, czego najlepszym dowodem będzie kolejny sezon. Czeka na Was premiera dwóch nowych bajek, które z pewnością Was zachwycą. Tirti Tist w Przestrzeni zaskoczy Was niezwykłymi kostiumami oraz pokazem świateł. Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing oczaruje Was niesamowitą scenografią. Śledźcie nas na portalach społecznościowych – regularnie będziemy relacjonować postępy naszych prac. Już teraz możemy też zdradzić, że do naszych animacji włączamy zabawy w pianie! Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.
Dziękujemy Wam za ten wspaniały sezon i do zobaczenia w kolejnym! Śledźcie nasz repertuar – kolejne miesiące szykują się równie pracowicie 🙂

 

10