Wielbiciele Teatru Katarynka i wszystkiego co kosmiczne mieli okazję wziąć udział w naszym konkursie zorganizowanym z okazji zbliżającej się premiery naszego nowego spektaklu Tirti Tist w Przestrzeni. 

Zadania konkursowe (dwa do wyboru) brzmiały następująco:
1. Zaobserwuj profil @teatrkatarynka na instagramie.
2. Daj serduszko pod tym zdjeciem: https://www.instagram.com/p/BgS9sbagToo/
3. Dokończ zdanie: Kosmos to … w komentarzu pod tym postem: https://www.instagram.com/p/BgS9sbagToo/
albo
1. Polub nasz profil na facebooku: https://www.facebook.com/TeatrKatarynka/
2. Polub post konkursowy: http://tiny.cc/5qxsry
3. Dokończ zdanie: “Kosmos to …” w komentarzu pod tym postem: http://tiny.cc/5qxsry

Konkurs trwał od 14.03.2018 do 03.04.2018 do godziny 23:59. W tym czasie otrzymaliśmy 34 zgłoszenia. Nadsyłaliście pomysły, rymowanki i prace artystyczne ze szkół, domów kultury, bibliotek i prywatnych mieszkań 🙂 Dziękujemy każdej z osób, która wzięła udział w naszym konkursie!

Jury konkursowe po burzliwych obradach zdecydowało, że zwycięzcą konkursu jest:
Pani Ewelina Pawłowska
Zwycięskie zdanie brzmi:
Kosmos to świat, w którym wszystko zdażyć się może,
To fantazja zmieszana ze snem,
By stała się rzeczywistością, wystarczy niewiele,
To dzieci wyznaczają jego granice,
Nie bójmy się wejść do tego świata,
Bo może okazać się piękniejszy, niż ten nasz,
W którym się zamknęliśmy…

Pani Ewelina otrzymała wsparcie społeczności szkolnej z Mikoszewa. Oprócz odpowiedzi na pytanie dostaliśmy kilka prac od uczniów. 

Pamiętajcie: Konkursy pojawiać będą się bez zapowiedzi, a to oznacza, że warto śledzić nasze profile na facebooku i instagramie. Do wygrania liczne nagrody między innymi:
• spektakle, animacje, warsztaty teatralne,
• organizacja wydarzeń plenerowych i pikników rodzinnych,
• koncerty wokalne,
• wizyta ogromnej, żywej maskotki,
• oraz wiele, wiele innych cennych nagród!

Czytajcie więcej na: https://teatrkatarynka.pl/konkursy/
Poniżej wszystkie konkursowe odpowiedz, miłej lektury!

Odpowiedzi (pisownia oryginalna)

1. Kosmos to…będzie jak z Marysią wygramy ten konkurs i trzeba będzie pomieścić teatr na 50 m naszego mieszkania. Ale podejmujemy ryzyko, zaprosimy wszystkie koleżanki i kolegów. Dojedziecie na koniec Polski? Zapraszamy do Białegostoku! ?

2. Kosmos to oczy mojego dziecka, kiedy z nieskończonym ogromem swojej dziecięcej radości i ciekawości patrzy na świat ?? i każdego dnia odkrywa coś nowego. Gram dla przedszkolaków z Gdańska. Chętnie Was poznamy. Pozdrawiamy

3. Kosmos to ta chwila gdy 50 (lub więcej) dzieciaków siedzi cichutko z oczami jak spodki bo coś ich właśnie zainteresowało.

4. Kosmos to magiczna przestrzeń, która wisi wysoko ponad nami i pozwala o sobie marzyć.

5. Kosmos to niezmierzona przestrzeń możliwości i pole do sadzenia i wzrostu ludzkich marzeń. Jak jest kosmicznie, to jest fantastycznie! :).

6. Kosmos to kiedy Obydwa Słodziaki Moje Ochoczo Sprzątają.

7. Kosmos to wszystko co istnieje. To nasz wszechświat który był jest i będzie dla nas magiczny.

8. Kosmos to kometa co po niebie płynie i warkoczem zamiata, to gwiazda spadająca co spełnienie marzeń nam ogłasza, słoneczko co pięknym brązem nas ozłaca, to planety Wenus piękna, Mars czerwony i Ziemia życiodajna.
9. Kosmos to nasz niesamowity wszechświat, którego tajemnice odkrywaliśmy niedawno z moimi starszakami w przedszkolu. Dzieci już kosmicznie szybko potrafią wymienić wszystkie planety układu słonecznego i wiedzą czym mogą wyruszyć w tą wciąż nieodkrytą do końca przestrzeń. Kosmiczne oczy dzieci skierowane na mnie podczas opowieści o tejże przestrzeni są dla mnie kosmicznym potwierdzeniem, że kosmosem można zainteresować się już w tak młodym wieku! A więc nasze rakiety odpalamy i w kosmos wyruszamy!

10. Kosmos to przestrzeń nieograniczona
W niej nie liczą się żadne słowa
Liczą się gwiazdy, planety i blask
Który i Ty w swoim sercu masz.

11. Kosmos to my, jesteśmy jego częścią i mieszkamy w nim z innymi bo przecież po coś są inne planety w galaktykach aby tam mieszkali inni. Tylko musimy poczekać aż ich poznamy.

12. Wszystkich w podróż zapraszamy, dziś rakietą wyruszamy, kosmos wielki woła nas, wsiadaj teraz z nami na przygodę czas! I odliczamy 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 START!!! Kosmo Dance całe niebo bawi się , Kosmo Dance z nami leć, Kosmo Dance wielki skarb dziś w dłonie weź Kosmo Dance Kosmo Dance.

13. Kosmos to magiczna planeta, jeszcze nie do końca odkryta, jednak ja mam tę moc – kosmos podziwiam w dzień i w noc. Zielone kosmitki tam mieszkają i na statkach kosmicznych się poruszają. Jędzą pyszne kosmojedzenie, bawią się, i obserwują nasza Ziemię . Astronauci tam już latają i nasza pyszną czekoladę im dają. Dlatego Ziemianie i Kosmonauci są jak z jednej bajki, przyjaźnią się i obserwują oraz podróże wzajemne do siebie planują. :).

14. Kosmos to fantastyczna przygoda, dla tego małego i dużego. Czemu przygoda? Bo przygoda jest tajemnicą, historią nieznaną, wzbudzającą mnóstwo emocji i kuszącą każdego. My, z natury ciekawscy mieszkańcy Ziemi, chcemy przeżyć tą przygodę. Chcemy poznać kosmos!

15. Kosmos wg. mojego 4-latka to pomieszczenie kosmiczne w której są gwiazdy i rakiety. Można zwiedzić satelity i planety. To miejsce gdzie Astronauta w hełmie oddycha i księżyc odkrywa 🙂

16. Kosmos to kraina, gdzie wszystko się zaczyna. Gwiazdeczkami obsypany i przez nas obserwowany. Może gdzieś w przyszłości spotkamy się w kosmosie.

17. Kosmos to…. kraina w której przestrzeń to raj w którym czas spowalnia ,poczucie lekkości mimo słusznej wagi ?? kosmos to kraina w której wszystko można.

18. Kosmos to nieskończony obraz, którego chcemy być częścią, a zabawa w nim nie ma początku ani końca… startujemy???.

19. Kosmos jest jak wyobraźnia dziecka. Nie ma granic, jest zdumiewający, zachwycający, zaskakujący. Pełen magii, fantastycznych kolorów i światła. Nie wiadomo gdzie ma swój początek, nie ma też końca – zupełnie jak wyobraźnia dziecka.

20. Kosmos to…świat nie do konca znany
choc tak porządany.
Przez dzieci kochany dla doroslych zagmatwany.
Kosmos to niezła zagadka dla kazdego doroslego i małego kilkulatka.
Kosmos ciekawi, kosmos intryguje.
W konkursie udzał biore wiec w komentarzu odpisuje.

21. Kosmos to nieskonczona kraina, po ktorej poruszamy sie odrzutowymi butami, planety sa z cukru i kolorowej farby, a ufoludki to takie male przyjazne stworki. Moje przedszkolaki nie chca lezec na dywanie, ale gdy rozmawiamy o kosmosie to tylko na lezaco – patrzymy oczyma naszej WIELKIEEEEEJ wyobrazni i okazuje się, że KOSMOS WCALE NIE JEST TAK DALEKO.

22. Kosmos to nieograniczona dla naszej wyobraźni kraina w której wszystko się zmienia i od wielu lat odkrywa. Byli już tacy co po księżycu stapali i mam możliwość jej poznania dali. My też jesteśmy zainteresowani i w konkursie udział zgłaszamy.

23. Kosmos to ja mam w głowie. Milion małych gwiazdek, które wciąż wiruja i wpadaj na coraz to lepsze pomysły.

24. Kosmos to technologia jutra. To fascynacja i ekstremalne wyzwanie.

25. Kosmos to ziemia z gwiazdami, to jak kreci mi sie w głowie to jak lody bakaliowo-czekoladowe to cos niesamowitego nie do konca realnego.

26. Kosmos to… Moja sala w przedszkolu 🙂 a dzieciaki w mojej grupie są jak Gwiazdy i Planety !! Kosmos to nieograniczona przestrzeń,wyobraźnia, kolory oraz magia i tak właśnie jest u nas! Pomysłów i zabaw jest bez liku, nic nas nie ogranicza;) codziennie nowe pomysły, zabawy i mnóstwo radości! bo uśmiech dziecka jest najwazniejszy! My mamy swój własny ,,Mały Kosmos” w naszej kolorowej sali przedszkolnej:) Zapraszamy do nas! 🙂

27. Kosmos to kolorowe kulki zamieszkane przez kolorowych wesołych kosmokwaków.

28. Kosmos to piękne zjawiska bajkowy świat.

29. Kosmos to nasz swiat.

30. Za wieloma metrami, za wielkimi gwiazdami jest kosmos z ufoludkami. Tam życie zielonych ludków istnieje, można z niego obserwować calą Ziemię.Marsjanie na statkach tam podróżują i pozdrowienia do Polski przekazują.Chcesz zobaczyć co dzieje się tam daleko?? Spójrz w gwiazdy i uwierz w kosmos drogi kolego! Zapraszamy Teatr Katarynka do Bogumiłowic – tam Motylki Was pozdrawiają i z niecierpliwością na Was czekają:)

31. Kosmos to świat, w którym wszystko zdażyć się może,
To fantazja zmieszana ze snem,
By stała się rzeczywistością, wystarczy niewiele,
To dzieci wyznaczają jego granice,
Nie bójmy się wejść do tego świata,
Bo może okazać się piękniejszy, niż ten nasz,
W którym się zamknęliśmy…

32. Kosmos to życie.

33. Kosmos – Świat Wszystkich Dzieci, tych Małych i tych Dorosłych. Czasoprzestrzeń z Teorią Względności dla Marysi, Franka i Krysi, kiedy posprzątać trzeba zabawki. Kosmos – wymiar ten sam przez lata świetlne, a jednak do niego powracamy pod wpływem kosmicznej grawitacji – powracamy jako Rodzice z naszymi Pociechami.

34. Kosmos to, jest czasami u mnie w pracy, pracuje w przedszkolu więc wiele się dzieje, są gwiazdy, są samotne komety błądzące w kosmicznych przestworzach, ktoś czasem wypadnie z orbity, ktoś świeci własnym blaskiem jak Słońce, a ktoś odbitym jak Księżyc. Czasami jakiś kosmiczny wybuch narobi dużo zamieszania, albo dwie asteroidy o włos miną się że sobą, takie jest życie i taki nasz kosmos ??.

20