Baltic Sail to międzynarodowy zlot żaglowców organizowany w Gdańsku od 1997 roku.
Celem imprezy jest integracja pasjonatów żeglarstwa i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska.

Impreza była jak zwykle otwarta dla wszystkich jednostek pływających, dlatego nie mogło zabraknąć załogi naszego statku 🙂

Fundacja Gdańska zaprosiła nas ze spektaklem „Morskie Opowieści”, który zagraliśmy w strefie edukacyjnej. Dzieci entuzjastycznie przyjęły naszą załogę, chętnie razem śpiewały szanty i tańczyły piracki taniec. Konkurs w przeciąganiu liny z udziałem publiczności tym razem zwyciężyła grupa, która dołączyła do naszego majtka, pewnie dlatego że pomagał im silny akustyk 🙂
Na zakończenie spektaklu kapitan nadał małym widzom tytuł młodszego żeglarza. Dumne dzieci z radością wzięły udział w dalszej zabawie z aktorami – animatorami.

Przygotowujemy scenariusze animacji na życzenie i tym razem miała dominować tematyka morska związana z całym wydarzeniem.
Z przyjemnością wywiązaliśmy się z zadania. Dzieci podczas zabawy dowiedziały się jak nazywają się poszczególne części statku, jakie są obowiązki w czasie rejsu, jak przepowiadać pogodę z chmur. Podróżowaliśmy też po różnych krajach ucząc się rytmów i tańców.

Tego dnia padał deszcz, ale w namiocie gdzie występowaliśmy było tak radośnie jakby świeciło słońce.

 

34