Słońce, radość, zabawa i spektakle dla dzieci to jeden z przepisów na udane wakacje.

Na zaproszenie centrum Kultury Wilanów realizowaliśmy projekt „Lato z Teatrem Katarynka” i w każdą niedzielę lipca mieliśmy przyjemność grać nasze autorskie, edukacyjne spektakle na Wilanowie. Bohaterowie „Muzycznego Zoo” pokazali dzieciom czym jest przyjaźń, mali widzowie wzbogacili też swoją wiedzę o zwierzętach. Po obejrzeniu „Miejskiej Dżungli” każde dziecko zapamięta do czego służy numer 112, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę.

„Księżniczka Rosa i Klimek” nauczyli dzieci, że nie wolno się poddawać, warto mieć w życiu cel, a o rady dobrze zapytać starszych. Na dokładkę „Morskie Opowieści”, przy których mieszkańcy Wilanowa śpiewali szanty i tańczyli piracki taniec, a dzieciaki od tej pory będą wiedziały jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, a nawet jak przepowiedzieć pogodę z chmur.

Po spektaklach nasi zawodowi aktorzy – animatorzy prowadzili animacje dla dzieci, wypełnione wspólnym tańcem, śpiewaniem i zabawami ruchowymi. Jak zwykle do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także dorosłych. Był też dzień z koncertem naszych artystów. Zadbaliśmy także o nagłośnienie i całe zaplecze techniczne.

Wakacje to idealny czas na spektakl „Morskie Opowieści”, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a z każdą nasza wizytą przybywa nowych młodszych marynarzy, mianowanych w czasie spektaklu. Kapitan wraz z załogą odwiedzili przedszkola, domy kultury, występowaliśmy także w czasie licznych wydarzeń plenerowych.

 Jedną z bardziej lubianych atrakcji naszych letnich animacji były pokazy baniek mydlanych, które za każdym razem spotykały się z gorącym przyjęciem. Dzieci i dorośli z radością dołączały do zabawy, bo zawsze rozdajemy zestawy dla widzów.

Pozdrawiamy wspaniałą publiczność Festiwalu Hybzio, Bajkowiska na Jarmarku Dominikańskim, a także Festiwalu Smaków w Sierpcu, gdzie poprowadziliśmy dwa dni animacji i zadebiutował nasz nowy pluszak lew 🙂 Dziękujemy też wszystkim przedszkolakom, które uczestniczyły w wakacyjnych przedstawieniach.

Teraz można zanucić piosenkę „żegnaj lato na rok” – na szczęście na nas nie musicie tak długo czekać, bo Teatr objazdowy gra bez przerwy. Do zobaczenia 🙂

42