Za nami bardzo intensywny czas – w minioną sobotę odbyła się premiera spektaklu Tirti Tist w Przestrzeni, poprzedzona wieloma godzinami prób. Było kosmicznie i wspaniale!

17 listopada 2018 roku w kosmiczną podróż dwa razy zabraliśmy pełną salę Domu Kultury Stare Babice. Już od pierwszych chwil słychać było okrzyki zachwytu naszej wspaniałej młodej publiczności 🙂 Po pięknym tańcu motyli, widzowie poznali Tirti Tista – świecącego ufoludka, który w poszukiwaniu nowego domu, udał się w międzygalaktyczny rejs. Świadkami rozbicia jego statku były Wanda i Zośka – zakręcone siostry, z którymi poznaliśmy zupełnie nowy świat. Również dzieci miały okazję na chwilę pojawić się na scenie i stać się planetami Układu Słonecznego! Odwiedziliśmy także Marsa, na którym Astronautka wraz z Marsosmokiem prowadzili akcję ożywiania środowiska Czerwonej Planety. Na koniec mieliśmy okazję zawitać do domu Tirti Tista, który został odbudowany dzięki pomocy i wsparciu poznanych przyjaciół. Widzowie przekonali się, że dzięki przyjaźni, współpracy i dobru jesteśmy w stanie pokonać każdą przeszkodę!

Podczas spektaklu wykorzystane zostały efekty specjalne – wytwornica dymu, konfetti, lasery, najróżniejsze efekty świetlne – wszystko to sprawiło, że ta podróż w kosmiczną przestrzeń była magiczna i na pewno na długo pozostanie w pamięci widzów.
Bardzo cieszymy się, że spektakl spodobał się naszej cudownej publiczności. Dzieci z ogromnym entuzjazmem reagowały na poczynania bohaterów, a po spektaklu słychać było głosy, że było to wspaniałe przeżycie i trwało zdecydowanie za krótko 🙂 Po spektaklu rozdaliśmy kosmiczne labirynty oraz „zadania domowe”, dzięki którym dzieci mogą kolejny raz przenieść się w kosmiczną przestrzeń oraz utrwalić sobie wiedzę, którą zdobyły podczas przedstawienia.

Dziękujemy za współpracę wszystkim pracownikom Domu Kultury Stare Babice! Ogromne podziękowania kierujemy również do aktorów, pracowników i współpracowników Teatru Katarynka – Jakub Czachor, Agata Gałach, Agnieszka Nowakowska, Jagoda Małyszek, Katarzyna Łochowska, Krzysztof Romanowski, Szymon Sutor, Justyna Cichomska, Renata Brzezowska, Michał Piskunowicz, Daria Cherek-Krasińska, Michał Jankowski – bez Was to wszystko nie byłoby możliwe! Wspólnymi siłami sprawiliście, że kolejny raz bajka stała się rzeczywistością!

Po premierze nie ma czasu na odpoczynek – zaczynamy naszą zimowo-mikołajkową trasę (więcej o niej już niedługo :)), ale nie martwcie się, spektakl Tirti Tist w Przestrzeni zobaczyć będzie można już od stycznia 2019! Do zobaczenia w kosmosie!

Poniżej galeria zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia. Zdjęcia wykonał Pan Piotr Piskadło.

20