26 maja w Wawerskim Centrum Kultury odbyła się premiera naszego eko musicalu Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancig. Razem z widzami przenieśliśmy się do krainy, w której zasady wprowadzone przez Prezydenta Smołasa (na życzenie mieszkańców!) doprowadziły do zniszczeń oraz zanieczyszczenia środowiska – w tym zanieczyszczenia powietrza, o którym przypomniał nam podstępny Smog. Na szczęście dzięki Babuszce Mądruszce, Frani Recykling i Kroplewnie wspólnymi siłami doprowadziliśmy miasto do porządku i równowagi ekologicznej.

Widzowie mogli nauczyć się jak w codziennym życiu dbać o stan środowiska.
Dowiedzieliśmy się również czym charakteryzują się cztery żywioły: woda, ziemia, powietrze i ogień. Dzieci zostały także zaproszone na scenę, gdzie mogły uczestniczyć w eksperymencie z wykorzystaniem wody.
Spektakl zwieńczyła szalona taneczna zabawa w rytmie eko.

W spektaklu wykorzystywane są efekty specjalne – dymnica, wybuchy ognia (nie martwcie się, wszystko jest bezpieczne i pod kontrolą!), konfetti, bańki i efekty świetlne. Do tego dodaliśmy wspaniałą zmieniającą się scenografię oraz rewelacyjne kostiumy, dzięki którym przenieśliśmy się do innego świata. Porywające utwory muzyczne, energiczne układy choreograficzne oraz zabawny scenariusz sprawiają, że spektakl chce się obejrzeć jeszcze raz 😉

Opinie widzów wskazują, że bawili się świetnie, a premiera spektaklu była niezapomnianą lekcją dla młodych i dorosłych widzów, dzięki której przekonali się, że ekologia nie jest taka straszna!

Dzieci zachwycone. Dużo zabawy i super atmosfera. Edukacyjnie spędzony czas z bardzo radosnymi aktorami i nie tylko.

Było super, przedstawienie idealne dla dzieci w różnym wieku dużo muzyki i piosenek moim córkom (4 lata) bardzo się podobało.

Jedno z fajniejszych przedstawień dla dzieci. Tematyka, scenografia, efekty – wielki plus.

Końcówka boska impreza ekologiczna na całego.

Gratulacje dla całego zespołu! Świetna, edukacyjna lekcja o ekologii dla wszystkich (nie tylko dla dzieci!). Pierwszy raz coś takiego na naszej scenie w Domu Kultury 🙂 Kostiumy przepiękne!!! robią wrażenie! Efekty specjalne, światła, bańki, wystrzały ogniowe – no coś pięknego ;))) Córeczka zapatrzona od początku do końca 🙂

Dziękujemy za te miłe słowa – dodajecie nam skrzydeł!

Oczywiście premierę poprzedziły wielogodzinne próby, przymiarki kostiumów oraz praca nad scenariuszem, choreografią, muzyką czy oświetleniem. To wydarzenie nie byłoby możliwe bez pracy i zaangażowania aktorów, pracowników i współpracowników Teatru Katarynka.
Jakub Czachor, Agata Gałach, Grzegorz Mroziński, Jagoda Małyszek, Anna Burzyńska, Krzysztof Romanowski, Daria Cherek-Krasińska, Szymon Sutor, Justyna Cichomska, Renata Brzezowska, Klaudia Ostrowska, Michał Piskunowicz, Pani Tosia, Michał Jankowski – dziękujemy!
Wasza pasja i energia są dla nas ciągłą inspiracją. Sprawiacie, że bajki stają się rzeczywistością.
Dziękujemy również za współpracę wszystkim pracownikom Wawerskiego Centrum Kultury!

Śledźcie nasz repertuar – ze spektaklem ekologicznym Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing odwiedzimy wiele miast 🙂 A teraz? Czas na wydarzenia plenerowe – przed nami długa trasa i wiele wspaniałych chwil!

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego ważnego dla nas wydarzenia. Zdjęcia wykonał Pan Adam Szmidt.

 

14