W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność zaprezentowania naszego spektaklu Morskie Opowieści w Lyonie! Odwiedziliśmy Polską Szkołę, która jest publiczną, polską placówką oświatową. W szkole organizowane są zajęcia uzupełniające na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego oraz wiedzy o Polsce. Spotkanie było dla dzieci okazją do spotkania ze sztuką przedstawioną w języku polskim. My natomiast mogliśmy sprawić, że bajka stała się rzeczywistością poza granicami naszego kraju!
Dwukrotnie zaprezentowaliśmy Morskie Opowieści dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Po spektaklach zostały zorganizowane animacje, podczas których nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańczenia i wspaniałej zabawy. Wszystko to na pokładzie statku i w towarzystwie Majtka, Kapitana, Krabsa i Pana Ratownika!

Znaleźliśmy również czas na zwiedzanie pięknego Lyonu. Odwiedziliśmy m.in.:
Parc de la Tête d’Or – park z XIX wieku, który urzeka swoim jeziorem, ogrodem botanicznym, fontannami i rzeźbami
Place Bellecour – największy plac jasny w Europie, na środku którego znajduje się posąg Ludwika XIV
Bazylikę Notre-Dame de Fourvière – znajdują się w niej witraże, mozaiki oraz Muzeum Sztuki Sakralnej. Bazylika olśniewa swoim niezwykłym kształtem!
Place des Jacobins – utworzony w XVI wieku, z przepiękną fontanną utworzoną w XIX wieku
Ruiny rzymskiego amfiteatru – znajdują się na wzgórzu Fourvière, na szczyt którego można dostać się tramwajem z 1862 roku.

Lyon zrobił na nas wielkie wrażenie, bardzo cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić to wspaniałe miasto. Naszą wyprawę wspominać będziemy bardzo długo! Pięknie dziękujemy Organizatorom wydarzenia, którzy bardzo ciepło nas przyjęli! Mamy nadzieję, że będziemy mogli do Was powrócić w niedalekiej przyszłości.

35