Niedawno mieliśmy możliwość uczestniczyć w ekologicznej kampanii edukacyjnej o nazwie “Akcja – ReGeneracja”, w ramach której zaprezentowaliśmy ekologiczny musical Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing, w kliku polskich miastach.
Celem tej akcji edukacyjnej jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz zwiększenie poziomu zbiórki i recyklingu opakowań po żywności.

Nasz spektakl ekologiczny idealnie pasował do założeń programu! Odwiedziliśmy Częstochowę, Warszawę, Olsztyn, Poznań, Białystok i Kielce. W każdym z tych miast dzieci dowiedziały się, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki.
Wierzymy, że ekologiczne nawyki są ogromnie istotne w życiu każdego człowieka i należy wdrażać je już od najmłodszych lat. Nie jesteśmy odosobnieni w tym przekonaniu – ekologiczne spektakle dla dzieci, cieszą się ogromnym powodzeniem. Od premiery w 2019 roku, spektakl Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing zagraliśmy w kilkudziesięciu miastach.
W fabułę spektaklu wplecione są cztery ekologiczne lekcje, ściśle powiązane z żywiołami: wodą, ogniem, powietrzem i ziemią. Zadajemy też najważniejsze pytania! Po co nam wiedza? Czym skutkuje jej brak? Czy w ogóle warto się uczyć? Po tym spektaklu ekologicznym widzowie na pewno nie będą mieli wątpliwości i nabiorą nowego zapału do poszukiwania nowych informacji!

Spektakl ekologiczny dla dzieci jest wspaniałym narzędziem przekazywania wiedzy. Informacje przekazane są w przystępny sposób, który sprawia, że lekcje zapamiętane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Utwory muzyczne śpiewane na żywo, rewelacyjne układy choreograficzne i efekty specjalne sprawiają, że nauka połączona jest ze świetną zabawą. Czy może być coś lepszego?

Podczas naszych przedstawień ekologicznych zawsze podkreślaliśmy, że zrozumienie ekologii jest kluczowe dla przyszłości naszej planety, a każdy z nas może wnieść swój wkład w ochronę środowiska.

Przed nami wiele eko spotkań w 2023 roku! Frania Recykling, Prezydent Smołas, Babuszka Mądruszka i Kroplewna odwiedzą kolejne miasta. Podczas ekologicznego musicalu przekonają kolejne dzieci i ich rodziny, że to od nas zależy czy naszą planetą będą mogły cieszyć się przyszłe pokolenia.

Fot.: Miasto Kielce, MDK Częstochowa, M.Giedrewicz-Łupińska.