Początek roku to idealny czas na podsumowanie wydarzeń w Teatrze Katarynka. Co się u nas działo w ostatnim czasie? Grudniowa trasa była tak intensywna, że nie wiadomo od czego zacząć!

Naszych małych widzów spotkaliśmy w wielu domach kultury, odwiedziliśmy mnóstwo przedszkolaków w różnych miastach Polski oraz prowadziliśmy duże imprezy firmowe, gdzie oprócz spektakli organizowaliśmy również animacje dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Wata cukrowa, popcorn, fotobudka, malowanie buziek kolorowymi farbkami czy spotkania z żywymi maskotkami to tylko niektóre z atrakcji!

W grudniu w repertuarze Teatru Katarynka tradycyjnie królują dwie zimowe baśnie.
Podczas „Polarnej Przygody” nasi widzowie zaprzyjaźniają się z dwoma szalonymi pingwinkami, które uwielbiają tańczyć. Od bohaterów bajki dzieci uczą się też, że lód bywa zdradliwy i że warto poznać prawa rządzące przyrodą i żyć z nią w zgodzie.
„Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja” to muzyczna bajka opowiadająca o przygodach przyjacielskiego Bałwanka, próbującego pomóc Królowej, której zamarzło serce. Z pomocą Wielkiego Poety i Pana Cukierka, Tiko postanawia przywrócić szczęście w Lodowej Krainie.

Oprócz spektakli organizowaliśmy też spotkania ze świętym Mikołajem, w trakcie których nasz gość wręczał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom :). Aktorki zadbały o to, aby żadne dziecko czekające na upominek się nie nudziło! Quizy o świętym Mikołaju, zagadki związane z zimą i świętami, ciekawostki o Bożym Narodzeniu w różnych krajach, piosenki przywołujące świętego Mikołaja z dalekiej Laponii i mnóstwo zabaw taneczno-ruchowych – tego wszystkiego doświadczyły dzieci biorące udział w naszych wydarzeniach mikołajkowych.
Aby poczuć prawdziwą atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, na naszej scenie pojawiła się piękna choinka oraz dmuchane ozdoby w kształcie bałwanków, reniferów, bramy z prezentów i kolorowych słodkości. Wyjątkowość każdego grudniowego wydarzenia podkreśliły efekty specjalnie w postaci wytwornicy baniek, śniegu i iskier!

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naszych cudownych mikołajkowych imprez 🙂

19